Muzeum Wirtualne im. Władysława Piotrowskiego

muzeum miniMuzeum Wirtualne im. Władysława Piotrowskiego istnieje od ponad roku. W witrynie: www.wirtualnelapy.pl znajduje się ok. trzech tysięcy unikalnych fotografii z przeszłości Łap i okolic, ale także wiele zdjęć z czasów II RP. 

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Starostwa Powiatowego w Białymstoku wzbogaci się o ponad trzy tysiące kolejnych unikalnych fotografii autorstwa Władysława Piotrowskiego, Piotra Kretowicza i Mieczysława Plichty. Realizatorem projektu jest Fundacja Aktywizacja z Łap.

Już dziś w nowej galerii można obejrzeć ponad pięćset bardzo ciekawych fotografii. Są na nich zdjęcia Kresowe, z Helu, Łap i okolic, fotografie z lat wojny i okupacji. Najcenniejszą kolekcję stanowią fotografie portretowe. Warto zajrzeć na stronę muzeum, odbyć sentymentalną podróż w przeszłość, rozpoznać miejsca i ludzi...

Kolejne fotografie będę zamieszczane sukcesywnie do końca sierpnia. Prezentacja nowych galerii oraz autorów zdjęć odbędzie się na początku września w Domu Kultury w Łapach.

Fundacja Aktywizacja

                                                                                                                    

muzeum 08 2014