Łapy

Dziś jest:
niedziela, 10.03
6°C
poniedziałek, 11.03
0°C
wtorek, 12.03
-1°C
Imieniny:
Cypriana i Marcelego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Miasto i gmina Informator mieszkańca Gospodarka odpadami

Gospodarka odpadami

2015-04-18 19:55
Opublikował: Administrator
Harmonogramy odbioru odpadów, segregacja i terminy opłat.

Harmonogram odbioru odpadów marzec-kwiecień 2019 r.


Harmonogramy odbioru odpadów styczeń-luty 2019 r.


Harmonogramy odbioru odpadów listopad - grudzień 2018 r.


Harmonogramy odbioru odpadów październik-listopad 2018 r.


Harmonogramy odbioru odpadów lipiec-wrzesień 2018


HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH W MAJU I CZERWCU 2018 R.


Harmonogramy odbioru odpadów - marzec-kwiecień 2018

 

Harmonogramy odbioru odpadów  styczeń-luty 2018 r.


Uwaga mieszkańcy! Odbiór popiołu w odrębnych terminach- kwiecień, maj 2017 r.


W związku z przebudową dróg w miejscowości Gąsówka Stara Kolonia (ul. Nałkowskiej
i Kruczkowskiego), prosimy właścicieli nieruchomości o wystawianie pojemników oraz worków z odpadami w miejscu pozwalającym na dojazd pojazdów odbierających odpady, umożliwiając ich opróżnienie bez narażania na szkodę ludzi lub mienia. Odpady odbierane będą w terminach zgodnych z harmonogramem dostępnym na stronach internetowych www.lapy.pl oraz www.peclapy.pl.

O ww. obowiązku stanowi § 4 pkt 4 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Łapy-załącznik nr 1 do Uchwały Nr XIV/115/15 Rady Miejskiej w Łapach. 

 

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Nr XIV/115/15 Rady Miejskiej w Łapach z dnia 30 października 2015 r. pojemniki i worki na odpady należy na terenie nieruchomości ustawić w miejscu wyodrębnionym (tzw. altanach śmietnikowych), w pobliżu granicy nieruchomości, dostępnym dla pracowników przedsiębiorcy odbierającego odpady bez konieczności otwierania wejścia na teren nieruchomości lub, gdy takiej możliwości nie ma, należy wystawić je co najwyżej na jeden dzień przed terminem ich odbioru, zgodnym z harmonogramem, przed posesję w sposób nieutrudniający przejścia lub przejazdu.


ODBIERANIE WORKÓW Z POPIOŁEM

W okresie grzewczym od listopada do marca worki z popiołem od mieszkańców domów jednorodzinnych odbierane są raz w miesiącu w dodatkowo wyznaczonym terminie. W pozostałych miesiącach można wystawiać je wraz z pozostałymi frakcjami odpadów segregowanych .

Obowiązek segregacji popiołu dotyczy wszystkich mieszkańców, którzy zadeklarowali segregację odpadów. Nie oznacza to jednak, że koniecznie trzeba wystawiać worki z popiołem do odbioru, lecz że popiół nie może być wrzucany do pojemnika na odpady zmieszane.

Właściciele nieruchomości, którzy nie deklarowali selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a chcieliby oddać popiół lub żużel, mogą wystawiać go w terminach dodatkowego odbioru popiołu. Po worki prosimy zgłaszać się do Urzędu Miejskiego pokój nr 10 bądź do PSZOKu na ul. Mostowej 9 w Łapach.


Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych w 2017 r.

 

Mieszkańcy miasta i gminy Łapy mogą samodzielnie dostarczać odpady posegregowane na poszczególne frakcje, tj. szkło, papier, tworzywa sztuczne+metal+opakowania wielomateriałowe, popiół+piach+żużel, odpady zielone, meble i inne odpady wielkogabarytowe, opony od samochodów osobowych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwie domowym (tj. przeterminowane leki, farby, zużyte baterie i akumulatory, świetlówki itp.)  oraz odpady budowlano-remontowe i rozbiórkowe pochodzące z drobnych robót remontowych wykonywanych osobiście przez właściciela nieruchomości zamieszkałej, do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Łapach przy ul. Mostowej 9, od wtorku do soboty w godzinach     7 - 15, w poniedziałki punkt jest nieczynny.

Odpady komunalne odbiera Zakład Usług Komunalnych tel. (085) 674-59-29.


Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:


Inne informacje:

Tematy pokrewne (tagi): gkios, gospodarka komunalna,
Podziel się

Najnowsze wiadomości