Łapy

Dziś jest:
niedziela, 10.03
6°C
poniedziałek, 11.03
0°C
wtorek, 12.03
-1°C
Imieniny:
Cypriana i Marcelego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Sprawy związane z rejestracją pojazdu załatwimy w Łapach

2019-03-04 13:44
Opublikował: Administrator
Zgodnie z zapowiedzią Starostwa Powiatowego filia wydziału komunikacji ma zostać uruchomiona w Łapach w kwietniu tego roku. To efekt dobrej współpracy ponad politycznymi podziałami łapskich radnych powiatowych i całej Rady Powiatu minionej i obecnej kadencji. Biuro będzie się znajdowało w budynku po dawnej przychodni przy ul. Piaskowej.

 -W tym kierunku poczyniono już mnóstwo przygotowań m.in.: wyremontowano pomieszczenia przy ul. Piaskowej 9 , w których docelowo będzie funkcjonować  Wydział Komunikacji, kupiono i zamontowano nowe meble, kupiono niezbędny do pracy sprzęt komputerowy i inne urządzenia biurowe. W chwili obecnej czekamy na podłączenie bezpiecznego łącza internetowego do systemu CEPiK 2,0 (podziemnego światłowodu) – informuje Ewelina Buczyńska, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Białymstoku. -  Przyłącze wykonuje zewnętrzny podmiot, który został wskazany przez właściwego ministra do spraw cyfryzacji. Starostwo Powiatowe nie ma wpływu na termin podłączenia tego światłowodu. Jest to skomplikowana procedura, dlatego trwa tak długo. Po podłączeniu  światłowodu  będą przeprowadzone testy systemu i  filia w Łapach zostanie otwarta dla interesantów – wyjaśnia rzeczniczka.

Zatem wkrótce nie trzeba będzie jeździć do Białegostoku, żeby załatwić wszystkie sprawy związane z  rejestracją  pojazdów. Na miejscu w Łapach będzie można dokonać m.in:  rejestracji pojazdu czasowej i stałej, wyrejestrowania, zgłoszenia sprzedaży, skierowania na nabicie cech identyfikacyjnych pojazdu, skierowania na wykonanie zastępczej tabliczki znamionowej, czasowego wycofania pojazdu z ruchu, zamieszczenia w dowodzie rejestracyjnym adnotacji urzędowych, wydania zaświadczenia dot. rejestracji pojazdu,  itp.

 - Biorąc pod uwagę funkcjonowanie Wydziału Komunikacji w Białymstoku i filii w Łapach – zasada będzie taka, że gdzie będzie zarejestrowany pojazd, tam interesant będzie musiał zgłosić się po odbiór stałego dowodu rejestracyjnego, czyli jeżeli pojazd będzie zarejestrowany w filii w Łapach to i w Łapach będzie odbiór stałego dowodu rejestracyjnego, a jeżeli pojazd zostanie zarejestrowany w  starostwie w Białymstoku przy ul. Borsuczej to i w Białymstoku będzie odbiór stałego dowodu rejestracyjnego. Tam, gdzie rozpoczęliśmy procedurę rejestracji pojazdu musimy ją też skończyć - wyjaśnia Ewelina Buczyńska.

Inne sprawy dotyczące pojazdów np. zgłoszenie sprzedaży pojazdu lub zamieszczenie w dowodzie rejestracyjnym adnotacji urzędowych (gaz, hak, vat  itp.) będzie można bez problemu załatwiać zamiennie w Łapach lub w Białymstoku.

 - Jestem pewny, że będzie to znaczne ułatwienie dla naszych mieszkańców. Jest to dla nas mieszkańców chwila historyczna. Dzięki współpracy ponad podziałami politycznymi możliwe będzie przywrócenie w Łapach kolejnej jednostki powiatowej, bo przypomnę że wydział komunikacji przeniesiono do Starostwa Powiatowego 1 maja 2004 roku – mówi Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap, który jeszcze jako radny Rady Powiatu Białostockiego wspólnie z innymi ówczesnymi radnymi z Łap – Romanem Czepe, Ryszardem Łapińskim, Sylwią Rząca i Marią Busłowską zabiegał  z sukcesem o powrót wydziału komunikacji do Łap.

Na początku w filii wydziału komunikacji w Łapach będzie pracować dwóch urzędników oddelegowanych z tego wydziału ze Starostwa Powiatowego.  Jeśli  zajdzie taka potrzeba obsada kadrowa zostanie zwiększona.

Na lokalizacji wydziału w Łapach skorzystają nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale także gmin sąsiednich – Suraża, Poświętnego czy Turośni Kościelnej. Oni także będą mogli załatwić sprawy dot. rejestracji pojazdów w Łapach.

  • Sprawy związane z rejestracją pojazdu załatwimy w Łapach
  • Sprawy związane z rejestracją pojazdu załatwimy w Łapach
  • Sprawy związane z rejestracją pojazdu załatwimy w Łapach
Podziel się

Najnowsze wiadomości