Łapy

Dziś jest:
niedziela, 10.03
6°C
poniedziałek, 11.03
0°C
wtorek, 12.03
-1°C
Imieniny:
Cypriana i Marcelego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Dzień otwarty w szkole przy ul. Matejki

2019-03-06 15:12
Opublikował: Administrator
Rodzice dzieci z łapskich podstawówek będą mogli poznać warunki lokalowe szkoły przy ul. Matejki 19. Burmistrz Łap oraz radni Rady Miejskiej w Łapach zapraszają rodziców na Dzień Otwarty w budynku dawnego Gimnazjum, który odbędzie się 12 marca br. w godz. 17.30 - 20.00.

Ze wstępnych konsultacji zorganizowanych przez Burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego w lutym br. wynika, iż nauką w Szkole Podstawowej Nr 1 w budynku byłego Gimnazjum zainteresowani są głównie rodzice dzieci z klas IV-VII. Zarówno w ,,Jedynce”, jak również w ,,Dwójce”, jedynie kilkoro rodziców uczniów klas 0-II wyraziło chęć posłania dziecka do szkoły przy ul. Matejki. Wyniki ankiet wskazały ponadto, że blisko 10% badanych rodziców jest jeszcze niezdecydowanych.

Czytaj także: Wyniki wstępnych konsultacji

W związku z tym, iż od kilku lat rodzice uskarżają się na brak miejsca w żłobkach i przedszkolach, należało przygotować propozycję kompleksowego rozwiązania trudnej sytuacji lokalowej sieci żłobków, przedszkoli i szkół w Łapach.

Przed podjęciem decyzji, gdzie mają uczyć się ich dzieci, rodzice będą mogli poznać warunki lokalowe szkoły przy ul. Matejki 19. Burmistrz Łap oraz radni Rady Miejskiej w Łapach zapraszają rodziców na Dzień Otwarty w budynku byłego Gimnazjum, który odbędzie się 12 marca br. w godz. 17.30 - 20.00. Władze miasta, dyrekcja i nauczyciele bardzo chętnie wyjaśnią rodzicom i opiekunom szczegóły dotyczące organizacji nauki dzieci w budynku przy ul. Matejki.

Mamy nadzieję, że proponowane rozwiązanie przyczyni się nie tylko do poprawy komfortu nauki i odpoczynku naszych dzieci, ale również przełoży się na zwolnienie klas w ,,Jedynce”, które można będzie zaadoptować dla przedszkolaków. Jednocześnie uczniowie starsi będą mieli do dyspozycji w budynku przy ul. Matejki przestronne, dobrze wyposażone sale lekcyjne oraz dobrą infrastrukturę sportową.

Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski ponownie deklaruje, że przyjmie kierunek działania zgodny z oczekiwaniami rodziców. 6 marca przekazał rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach prośbę o wypełnienie deklaracji uczęszczania dziecka do SP 1 z lokalizacją w budynku przy ul. Matejki 19. Wypełnione zgłoszenia można będzie przekazać nauczycielom podczas dnia otwartego (12 marca br.) lub oddać wychowawcom w swoich macierzystych szkołach do dnia 13 marca br.

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości