Wystartowała Łapska Akademia Siatkówki przy Szkolnych Ośrodkach Siatkarskich

Już ponad 140 polskich szkół oraz przeszło pięć tysięcy młodych sportowców bierze udział w Akademii Siatkówki S.O.S. - programie realizowanym pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystki, którego celem jest wspieranie rozwoju siatkówki i wyszukiwanie w szkołach przyszłych gwiazd siatkarskiej Plus Ligi. Do programu, realizowanego w naszej gminie pod patronatem Burmistrz Łap Urszuli Jabłońskiej oraz przedstawiciela PZPS Szkolonych Ośrodków Siatkarskich Waldemara Wspaniałego przystąpiły właśnie Łapy.

Uroczyste podpisanie Aktu Inauguracyjnego Akademii S.O.S. Łapy - Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, odbyło się w wtorek, 31 marca 2015 na uroczystej gali w Białymstoku. W obecności Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pawła Papke został podpisany akt Inauguracyjny Akademii, przez Panią Burmistrz Łap Urszulę Jabłońską oraz wiceprezesa UKS Akademia Siatkówki Łapy Tomasz Mnich, Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 Pana Andrzeja Rogowskiego i Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 Pana Andrzeja Gąsowskiego, tym samym rozpoczęła się szeroka współpraca szkół podstawowych z Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym i popularyzacja siatkówki wśród najmłodszych.

Organizatorem Akademii Siatkówki S.O.S. jest UKS Akademia Siatkówki Łapy. Z kolei patronami przedsięwzięcia są: Burmistrz Łap Urszula Jabłońska oraz Koordynator PZPS/S.O.S Waldemar Wspaniały.W roli uczestników do Akademii S.O.S. przystąpiły dwie Szkoły Podstawowe z Łap: Szkoła Podstawowa NR 1 W ŁAPACH im. Papieża Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach. Ambasadorem Łapskiej Akademii S.O.S. została Joanna Szeszko, była znakomita zawodniczka siatkarskiej Orlen Ligi.

Podstawowym zadaniem Akademii S.O.S. jest szkolenie nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów i trenerów siatkówki. Chodzi o budowanie - m. in. poprzez dostarczanie materiałów i sprzętu sportowego na zajęcia warsztatowe - systemu szkolenia jednakowego dla wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz realizowanie go w sposób bardzo do siebie zbliżony, aby dzięki temu uzyskać efekt unifikacji nauki i doskonalenia gry w siatkówkę w całej Polsce.

Bardzo ważny jest jednak udział w przedsięwzięciu szkół podstawowych, bo to już na tym etapie należy wyszukiwać, odpowiednio szkolić i przekazywać dalej już "oszlifowane" młode, siatkarskie talenty. Dlatego w imieniu UKS Akademia Siatkówki Łapy serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w projekt, Burmistrz Łap Urszuli Jabłońskiej, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 Panu Andrzejowi Rogowskiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 2 Panu Andrzejowi Gąsowskiemu Uczestnicy spotkania wyrazili nadzieję, że na fali rosnącego zainteresowania siatkówką - po wygraniu przez polską reprezentację siatkarskiego Mundialu oraz dzięki realizacji Akademii S.O.S. w naszej gminie, na pozytywne efekty nie będzie trzeba długo czekać.

Celem jest jak najwyższy poziom siatkówki wśród dzieci i młodzieży. Liczymy, iż nawiązana współpraca przyczyni się nie tylko do popularyzacji Projektu Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, lecz także do odkrywania wielu siatkarskich talentów.

UKS Akademia Siatkówki Łapy

 

11082662 885629274809528 8943357857783855951 n