Bieg działa jak lek

Kilkanaście osób zdecydowało się przybyć na spotkanie z Dariuszem Strychalskim, naszym mistrzem biegania, ultra maratończykiem i jednocześnie skromnym chłopakiem z Łap. Organizatorom przyświecała idea wsparcia tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością, a w szczególności z bieganiem. 

Takiego konsylium na temat joggingu nie powstydziły by się najlepsze krajowe kliniki. Wspomniany wcześniej Darek, prekursor biegów w Łapach trener Mariusz Kamiński, wychowawczyni przyszłych mistrzów Agnieszka Kulesza, trener koszykarek z "UKS Łapy" Dariusz Rydzewski z synami oraz wielu młodych i kilku starszych ale dopiero rozpoczynających dyskutowało, podpowiadało i przypominało o tym jak rozpocząć trening, aby nie zrazić się do niego w przyszłości, i o tym jakie wspaniałe skutki pozostawia w organizmie. Do spotkania dołączyli również dziennikarze Polskiego Radia Białystok, których zainteresował pomysł organizatorów.

Zebrani zadecydowali też, że każdy poniedziałek o godzinie 18.00 na terenie stadionu miejskiego, będzie czasem w którym wszyscy aktywni będą mogli wymienić się poglądami, zdobyć nowe informacje, albo wspólnie potrenować.

Zapraszamy.

(OKF)

 

biegi05
Foto (http://przedszkole.parafialapy.pl/:) Rozpoczynając treningi w takim wieku można został sławnym tak jak ten sześcioletni sportowiec, uczestnik XIV Biegu Ulicznego mim. Waldemara Kikolskiego w kategorii – przedszkolacy – udzielając wywiadu stacji telewizyjnej TVN