1,8 mln zł dodatkowej dotacji na budowę sal gimnastycznych

IMG 4680Gmina Łapy zyskała dodatkowe wsparcie na budowane już sale gimnastyczne przy Zespole Szkół w Łapach (Osse) oraz przy Szkole Podstawowej w Uhowie. Oba przedsięwzięcia warte są około 5,5 mln zł. Rozpoczynając inwestycje Łapy miały zapewnione dofinansowanie w wysokości 33 % kosztów tych zadań z Totalizatora Sportowego, a teraz Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dotację w wysokości 1,8 mln zł z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki dodatkowemu wsparciu, o które zabiegała burmistrz Urszula Jabłońska, obie sale uda się wybudować w większości za pieniądze zewnętrzne.

Decyzja Zarząd Województwa Podlaskiego o przyznaniu dodatkowego wsparcia gminie Łapy na budowę sal gimnastycznych przy Zespole Szkół w Łapach (Osse) i przy Szkole Podstawowej w Uhowie zapadła 8 kwietnia. Wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON zostały złożone 28 listopada 2014 r. tuż po objęciu funkcji przez Burmistrz Urszulę Jabłońską.

- Termin na przygotowanie wniosków był bardzo krótki – podkreśla Pani Burmistrz Urszula Jabłońska. - Szybkie działania tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych pozwoliły na stworzenie szansy na pozyskanie dodatkowych funduszy. Tylko skorelowanie dwóch źródeł dofinansowania - z Totalizatora Sportowego oraz z PFRON - dało możliwość Gminie Łapy na realizację tych inwestycji.

Całkowity koszt budowy Sali przy Zespole Szkół w Łapach (Osse) wynosi 2,3 mln zł, a przy Szkole Podstawowej w Uhowie 3,2 mln zł. Realizacja obu inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem i zakończenie prac przewidziano do końca sierpnia 2015 r.

 

Budowana sala sportowa przy Zespole Szkół w Łapach (Osse)
osse1

IMG 4659

IMG 4662

 

Budowana sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Uhowie
uhowo4

IMG 4680

IMG 4686