Zgłoszenia do Gminnej Rady Seniorów - zaproszenie

rada seniorów kopia22 kwietnia 2015 r. wejdzie w życie podjęta przez Radę Miejską w Łapach uchwała w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów. Od tego dnia organizacje środowisk senioralnych będą mogły zgłaszać kandydatów na radnych.

Czytaj więcej...

Nowy dyrektor w szpitalu powiatowym w Łapach

Sytuacja szpitala powiatowego w Łapach była głównym tematem posiedzenia Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Rodziny Rady Powiatu Białostockiego, która odbyła się w środę (15 kwietnia 2015 r.) w Łapach. Tego dnia pełnienie obowiązków dyrektora szpitala przejął Pan Tadeusz Gniazdowski, który został powołany przez Zarząd Powiatu 30 marca 2015 r.

Czytaj więcej...

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

 MG 6347Realizację Rocznego Programu współpracy Miasta i Gminy Łapy z organizacjami pozarządowymi w 2014 r. podsumowano podczas czwartkowego (16 kwietnia) spotkania Burmistrz Łap Urszuli Jabłońskiej z przedstawicielami stowarzyszeń, fundacji i uczniowskich klubów sportowych.

Czytaj więcej...

Uhowo nadal z przejazdem

Podlaskie Łapy Uhowo Stacja 20110903 03Mieszkańcy Uhowa mogą odetchnąć z ulgą. PKP Polskie Linie Kolejowe SA poinformowało Urząd Miejski w Łapach, że wraz z modernizacją linii kolejowej Warszawa-Białystok nie zostanie zlikwidowany przejazd kolejowy w tej miejscowości.

Czytaj więcej...

51-latka zatrzymana za usiłowanie kradzieży

policja logoPolicjanci z Łap zatrzymali 51-latkę, która w poniedziałek wieczorem usiłowała wyrwać torebki dwóm kobietom. Jedna z pokrzywdzonych wspólnie ze swoim wujkiem ujęli napastniczkę i wezwali mundurowych. 51-latka za swoje postępowanie stanie przed sądem - grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...