51-latka zatrzymana za usiłowanie kradzieży

policja logoPolicjanci z Łap zatrzymali 51-latkę, która w poniedziałek wieczorem usiłowała wyrwać torebki dwóm kobietom. Jedna z pokrzywdzonych wspólnie ze swoim wujkiem ujęli napastniczkę i wezwali mundurowych. 51-latka za swoje postępowanie stanie przed sądem - grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek około godziny 22.00 w Łapach do 28-letniej mieszkanki tego miasta podeszła obca kobieta, która próbowała wyrwać jej torebkę. Napastniczka nie osiągnęła zamierzonego celu, ponieważ zaatakowana stawiała zdecydowany opór. Napadnięta 28-latka pobiegła do mieszkania i opowiedziała co się stało. Chwilę później razem z wujkiem zaczęła szukać swojej oprawczyni. 51-letnia kobieta została zauważona przy pobliskich blokach w chwili, gdy próbowała zaczepiać kolejną swoją ofiarę. Ujęta przez wujka 28-latki, napastniczka krzyczała, że niczego nie chciała ukraść. Kobietę zatrzymali wezwani policjanci z komisariatu w Łapach.

Teraz mundurowi ustalają, czy dwie zaatakowane wczoraj wieczorem kobiety to jedyne ofiary 51-latki. Za ten czyn grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło - www.podlaska.policja.gov.pl