Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Łapach zmieniło adres siedziby!!!

Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Łapach jednostki OHP, mają nową siedzibę mieszczącą się w Gimnazjum nr 1 w Łapach, ul. Matejki 19 (wejście z tyłu gimnazjum obok klubu sportowego „Narew”).

Czytaj więcej...

75. rocznica wybuchu II wojny światowej

zamek 37-130-1W związku z  rocznicą wybuchu II Wojny światowej w dniu 1 września o godzinie 10.30 w Gminie Łapy zostaną uruchomione syreny alarmowe. Burmistrz Łap zwraca się z apelem, aby wraz z dźwiękiem syren mieszkańcy naszej gminy wstrzymali ruch uliczny i minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich którzy polegli na polach bitewnych walcząc z Niemcami i Sowietami, zginęli w obozach koncentracyjnych, łagrach i w dalszej walce o wolną, niepodległą Polskę. 

Uroczystości rocznicowe w dniu 1 września rozpoczną się o godz. 8:00 mszą św. w kościele pw. Św. Krzyża w Łapach w intencji obrońców Ojczyzny z 1939 r. i ofiar II wojny światowej oraz w intencji uczniów i pracowników oświaty. Po zakończeniu nabożeństwa, od godz. 10:30 dalsze uroczystości będą odbywały się na Placu Niepodległości.

Czytaj więcej...

Projekt - Przygotowanie gmin białostockiego obszaru funkcjonalnego do realizowania programów

Projekt „Przygotowanie gmin białostockiego obszaru funkcjonalnego do realizowania zintegrowanych projektów, sprzyjających rozwojowi współpracy i rozwiązywania wspólnych problemów w perspektywie finansowej 2014-2020” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013

Czytaj więcej...

Jesteś pracodawcą? Potrzebujesz pracownika? Zgłoś się do nas!

mrówki logoGmina Łapy zaprasza do współpracy pracodawców zainteresowanych przyjęciem osób niepełnosprawnych na 6-cio miesięczny staż zawodowy. 

Preferowani będą Pracodawcy zapewniający zatrudnienie minimum 3 miesiące po ukończeniu stażu.

Czytaj więcej...

Dzień odpadów segregowanych - 23 sierpnia

zuk mrowkiZakład Usług Komunalnych w Łapach i uczestnicy projektu „Ekologiczne Mrówki z Łap” po raz drugi tego lata zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Łapy w najbliższą sobotę na „Dzień odpadów segregowanych”.

Każdy mieszkaniec, naszej gminy który 23 sierpnia przywiezie na teren bazy magazynowej przy ul. Mostowej 9 w Łapach prawidłowo posegregowane odpady komunalne otrzyma drobny upominek.

Czytaj więcej...