"Żniwa mogą być bezpieczne"

Pasażerowie na rozrzutnikuNadchodzą żniwa. Za kilka dni podlascy rolnicy rozpoczną zbiory, zwieńczenie całorocznej pracy każdego rolnika. Będzie to czas ciężkiej pracy, często w spiekocie, kurzu i stresie wywołanym pogodą. Jednak każdy rolnik, obojętnie jaki będzie plon, powinien zadbać o to, aby żniwa przebiegły bezpiecznie dla niego i członków jego rodziny.

Czytaj więcej...

Młodzieżowe Centrum Kariery zaprasza do udziału w projekcie

ohp logoMłodzieżowe Centrum Kariery OHP w Łapach zaprasza młodzież potrzebującą wsparcia w wieku 18 –24 lat do udziału w planowanym projekcie w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży”. Planowane wsparcie w ramach projektu to m.in.: grupowe i indywidualne doradztwo zawodowe, indywidualne konsultacje psychologiczne, szkolenia zawodowe (w tym kursy przekwalifikowujące lub doskonalące), 6-miesięczne płatne staże zawodowe.

Czytaj więcej...

Młodzież z litewskiego Podbrodzia odwiedzi Łapy

009.jpgDom Kultury w Łapach realizuje projekt dofinansowany przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży pn. "Fotografie łącza narody". Od 14 do 19 lipca gościć będzie w Łapach 10-osobowa grupa młodzieży z Litwy. Są uczniami gimnazjum w Podbrodziu. Wspólnie z łapskimi licealistami będzie wypoczywać, zwiedzać i pracować nad rozbudową witryny muzealnej.

Czytaj więcej...

„Dzień odpadów segregowanych”

zuk-logoZakład Usług Komunalnych w Łapach i uczestnicy projektu „Ekologiczne Mrówki z Łap” zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Łapy w najbliższa sobotę na „Dzień odpadów segregowanych”.

Każdy mieszkaniec, naszej gminy który 19 lipca przywiezie na teren bazy magazynowej przy ul. Mostowej 9 w Łapach prawidłowo posegregowane odpady komunalne otrzyma drobny upominek.

Czytaj więcej...

Romantyczny Festyn Rodzinny

037120 lipca na Stadionie Miejskim w Łapach odbędzie się "Romantyczny Festyn Rodzinny na Wesoło".

Wśród atrakcji między innymi: występy muzyczne, konkurs na najdłuższy pocałunek, wybory miss Łap i wiele innych.

Czytaj więcej...