Pomóż zdobyć pieniądze na plac zabaw!

Przedszkole nr 1Zagłosuj na inicjatywę Przedszkola nr 1 w Łapach "Super sprawa gdy zabawa, a plac zabaw to podstawa" na stronie internetowej www.todlamniewazne.pl – głosuj codziennie do 14 listopada br., każdy głos się liczy!

Zabawy na placu zabaw z wykorzystaniem terenowego sprzętu stałego są nie do przecenienia – rozwijają sprawność fizyczną, kształtują nawyk codziennego przebywania na świeżym powietrzu, uczą dbałości o bezpieczeństwo własne i innych, uczą życia w społeczeństwie, a przede wszystkim nawiązywania kontaktów i komunikowania się z rówieśnikami.

Czytaj więcej...

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

mini image001Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych. 

W przededniu rocznicy tego wydarzenia hołd twórcom i członkom Polskiego Państwa Podziemnego oddał Samorząd Miasta i Gminy Łapy.

Czytaj więcej...

Dożynki z Produktem lokalnym Gminy Łapy

Mini MG 9804Już w najbliższą niedzielę, 28 września odbędą się kolejne "Dożynki z Produktem lokalnym Gminy Łapy". Tym razem gospodarzem Święta Dziękczynienia za Zebrane Plony będą Łapy.

Uroczystości odbędą się na terenie Stadionu Miejskiego w Łapach. Początek zaplanowano na godz. 14:00, kiedy odbędzie się polowa msza święta celebrowana przez Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego - biskupa pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej. Po jej zakończeniu, ok. godz. 15:00, nastąpi powitanie przybyłych przez Starostę i Starościnę i oficjalne otwarcie dożynek.

Czytaj więcej...

Nagroda Honorowa „Świadek Historii”

swiadek historii MiniInstytut Pamięci Narodowej po raz szósty przyznał Nagrodę Honorową „Świadek Historii”. W tym roku wśród laureatów białostockiej edycji tej nagrody po raz kolejny znalazły się osoby związane z Łapami - Edward Dziemianowicz oraz dr Tadeusz Beszta-Borowski.

Czytaj więcej...

Program "Youngster Plus" w gimnazjach Gminy Łapy

youngsterW roku szkolnym 2014/2015 w trzech gimnazjach na terenie gminy Łapy – w Gimnazjum nr 1 w Łapach, Gimnazjum nr 2 w Łapach i w Gimnazjum w Płonce Kościelnej po raz trzeci realizowany jest Program YOUNGSTER PLUS współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego.

Czytaj więcej...