Konkurs na Najaktywniejszego Małego Czytelnika w Uhowie rozstrzygnięty!

IMG 0881Został rozstrzygnięty konkurs na Najaktywniejszego Małego Czytelnika, skierowany do najmłodszych czytelników, a ogłoszony przez Filię Biblioteczną w Uhowie w ramach akcji Książnicy Podlaskiej „Kochani moi, zapiszcie mnie do biblioteki”. W konkursie mogły wziąć udział dzieci, które zostały zapisane do biblioteki przez rodziców, i które regularnie wypożyczały książki od stycznia do października.

Czytaj więcej...

Pierwsza taka koalicja na rzecz trzeźwości na drogach

Nigdy nie jeżdżę po alkoholuWraz z początkiem grudnia minęło pół roku od inauguracji ogólnopolskiej inicjatywy „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa drogowego poprzez walkę z przyzwoleniem społecznym na jazdę pod wpływem alkoholu. Akcja objęła swym zasięgiem cały kraj – docierając do niemal 200 000 kierowców.

Czytaj więcej...

VIII Przegląd Przedstawień Jasełkowych w Płonce Kościelnej

10Dnia 18 grudnia 2014r. w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej odbył się  VIII Przegląd Przedstawień Jasełkowych. Tradycyjnie już spotkali się na nim uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych gminy Łapy, by poczuć atmosferę  zbliżających się świąt i przypomnieć biblijne wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa. 

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne łapskich studentów UTW

IMG 1136W tradycji polskiej obchody Bożego Narodzenia, a zwłaszcza obchody dnia wigilijnego zajmują miejsce szczególne. W całej Polsce Wigilia Bożego Narodzenia jest bowiem dniem niezwykłym i przeżywanym w sposób szczególny w gronie najbliższej rodziny. Taką właśnie dużą rodziną są studenci łapskiego uniwersytetu., którzy spotkali się 12 grudnia w Restauracji „Łapianka” na opłatkowym spotkaniu.

Czytaj więcej...

Wsparcie w ramach projektu „Równi na rynku pracy - EFS”- trwa

ohp logoProjekt „Równi na rynku pracy - EFS” w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest w Młodzieżowym Centrum Kariery w Łapach od października br. Bezpłatnym wsparciem w ramach projektu objęta jest młodzież z grupy NEET, niepracująca, nieucząca się i niedoszkalająca się.

Czytaj więcej...